• کدخبر: 30191
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۰۰ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۰۵/۲
  • چاپ خبر
رئیس فراکسیون زنان مجلس خبر داد:

بیمه زنان خانه‌دار دستور‌کار نشست فراکسیون زنان مجلس

رئیس فراکسیون زنان مجلس از نشست فراکسیون زنان مجلس با معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده خبر داد و گفت: بیمه زنان خانه‌دار دستور‌کار این نشست است.

به گزارش آرمان زنان، پروانه سلحشوری رئیس فراکسیون زنان مجلس، از نشست مشترک اعضای فراکسیون متبوع خود با شهیندخت مولاوردی معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده خبر داد و گفت: در حال برنامه‌ریزی برای انجام این نشست در محل معاونت ریاست جمهوری هستیم.

وی با بیان اینکه این نشست ظرف چند روز آینده انجام می‌شود، افزود: مسائلی همچون بیمه زنان خانه‌دار، بی‌سرپرست و بدسرپرست در اولویت کاری این نشست خواهد بود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه در فراکسیون زنان و خانواده به‌دنبال اولویت‌بندی زمان اجرایی شدن بیمه زنان خانه‌دار هستیم، تصریح کرد: اولویت اول در فراکسیون اجرایی شدن بیمه زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست است.

سلحشوری ادامه داد: پیش از این، طرحی درباره بیمه زنان خانه‌دار در مجلس به تصویب رسید که شورای نگهبان ایراداتی به آن وارد کرد که در فراکسیون زنان تلاش داریم مشکلات آن را که بیشتر به بحث بار مالی آن بازمی‌گشت، مرتفع کنیم.

وی با بیان اینکه باید با کار کارشناسی مشکلات طرح گذشته که مربوط به ۳۰ میلیون زن می‌شود را برطرف کرد، گفت: باید با تعیین سقف زمانی مشخص دولت را مکلف کرد تا بیمه زنان خانه‌دار، بی‌سرپرست و بدسرپرست را به‌گونه‌ای ساماندهی کند.

رئیس فراکسیون زنان مجلس با تأکید بر اینکه مجلس پیگیر بیمه زنان خانه‌دار، بدسرپرست و بی‌سرپرست است، گفت: در این راستا جلساتی را با معاون زنان و خانواده رئیس جمهور خواهیم داشت.

تسنیم

انتهای پیام/

درج دیدگاه

تازه ها