• کدخبر: 28467
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۳۵ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۳/۱۰
  • چاپ خبر
دبیر ستاد ثبت نام آموزش و پرورش استان اصفهان:

اگر پول مانع یا عامل ثبت نام دانش آموزان باشد قابل پیگیری است/ ثبت نام مدارس به جز پایه دهم تا ۳۱ مرداد ادامه دارد

دبیر ستاد ثبت نام آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: اگر افرادی بخواهند می توانند به مدرسه کمک مادی کنند اما اگر پول مانع یا عامل ثبت نام دانش اموزی باشد قابل پیگیری است و به چنین گزارشاتی رسیدگی می شود.

مهدی اسماعیلی امروز در گفتگو با خبرنگار حیا، پیرامون آخرین وضعیت ثبت نام مدارس دولتی و نمونه دولتی استان اصفهان اظهار کرد: ثبت نام مدارس ابتدایی از ابتدای خرداد ماه شروع شده است.

وی افزود: ثبت نام مقاطع دوره اول متوسطه یا همان پایه هفتم از ابتدای تیرماه و مقاطع دوره دوم متوسطه یا همان پایه دهم از ۲۱ تیرماه آغاز خواهد شد.

دبیر ستاد ثبت نام آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: ثبت نام کلیه مقاطع تحصیلی به جز پایه دهم تا ۳۱ مردادماه ادامه خواهد داشت، اما این زمان برای پایه دهم به دلیل داشتن انتخاب رشته و هدایت تحصیلی تا ۳۱ تیرماه در نظر گرفته شده است که در این مدت همه روزه مدارس آماده ثبت نام دانش اموزان پایه دهم خواهند بود.

وی در خصوص نحوه ثبت نام برخی از مدارس غیردولتی که به صورت آزمون انجام می شود، گفت: مدارس غیردولتی متعلق به بخش خصوصی است و گاها ورودی های این مدارس بیشتر از تعدادی است که آن ها پذیرش دارند و بنابراین مجبورند برای جذب دانش اموزان و کنترل ثبت نام از یک روشی استفاده کنند؛ هر چند برخی از این مدارس از روش های مشاوره یا مصاحبه استفاده می کنند، اما به نظر می رسد کم آسیب ترین و بهترین روش گرفتن آزمون باشد تا دانش آموزان با توان خود وارد آن مدرسه شوند.

* اگر پول مانع یا عامل ثبت نام دانش آموزان باشد قابل پیگیری است

اسماعیلی در خصوص دریافت وجه در برخی مدارس ابراز کرد: گرفتن وجه برای ثبت نام در مدارس دولتی ممنوع است، مدارس دولتی موظفند دانش آموزان محدوده خود را بدون دریافت وجه ثبت نام کنند و حتی از امسال قرار بر این شده تا مدارس دانش آموزان ساکن در غیر از محدوده خود را تحت شرایطی مانند داشتن ظرفیت مازاد برای پذیرش دانش آموزان نیز بدون دریافت وجه ثبت نام کنند، هر چند ثبت نام در خارج از محدوده سکونت دانش آموز باید تحت نظارت ستاد ثبت نام آموزش و پرورش باشد.

وی ادامه داد: اولیای دانش اموزان فقط باید هزینه بیمه و کتاب را برای ثبت نام فرزندان خود بپردازند، به طوری که ممکن است برخی از هنرستان ها برای کتب دانش اموزان یا مدارس برای مجلات رشد و … هزینه ای دریافت کنند که بدون اشکال است.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با طرح این سوال که کدام خانواده در مدرسه محدوده محل سکونت خود برای ثبت نام مراجعه کرده و از او پول گرفته اند، تاکید کرد: اگر افرادی بخواهند می توانند به مدرسه کمک مادی کنند اما اگر پول مانع یا عامل ثبت نام دانش اموزی باشد قابل پیگیری است و به چنین گزارشاتی رسیدگی می شود.

وی در خصوص دریافت وجه در مدارس نمونه دولتی بیان کرد: مدارس نمونه دولتی وجه فوق برنامه می گیرند، به طوری که برای هر ساعت فوق برنامه که هنوز هزینه آن اعلام نشده مبلغی را دریافت می کنند، حال ممکن است یک مدرسه ۶ ساعت، ۴ ساعت یا هشت ساعت کلاس فوق برنامه بگذارد که در زمان ثبت نام باید تعداد این ساعت ها مشخص باشد؛ بنا بر این هزینه ای که مدارس نمونه دولتی می گیرند بر اساس کلاس های فوق برنامه است اما برای ثبت نام نباید هزینه ای دریافت کنند.

اسماعیلی با اشاره به ثبت نام مدارس غیر دولتی خاطر نشان کرد: میزان شهریه مدارس غیردولتی نیز جزء مواردی است که هنوز ابلاغ نشده است اما مدارس می توانند بر اساس دریافتی سال گذشته خود به صورت علی الحساب اقدام به ثبت نام کنند.

وی در خصوص سطح سواد دانش اموزان تحت طرح ارزشیابی توصیفی نیز گفت: ارزشیابی توصیفی نه تنها از کیفیت تحصیلی دانش آموزان نکاسته بلکه در مواردی سطح سواد آن ها بهتر نیز شده است، هر چند این یک مورد تخصصی است و اموزش ابتدایی می تواند در این باره اظهار نظر کند.

انتهای پیام

درج دیدگاه

تازه ها