• کدخبر: 21209
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۳۵ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۴/۱۱/۷
  • چاپ خبر

همسر شهید احمد رستگار: هیچ‌وقت مانع رفتن همسرم به جبهه نشدم

همسران شهدا بر نقش مهم مقاومت و پایداری زنان در پیروزی حق علیه باطل تاکید می‌کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری حیا، زنان در طول تاریخ نشان داده‌اند که دوشادوش مردان در مبارزات گوناگون شرکت داشته و نقش آفرینی کرده اند. پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال جنگ تحمیلی و پشت سر گذاشتن دشواری های پس از دفاع مقدس، بر نقش تاثیرگذار زنان کشورمان صحه می‌گذارد.

اکنون نیز که بیداری اسلامی در کشورهای منطقه شکل گرفته است، باز هم شاهد حضور زنان در عرصه‌های مختلف این مبارزات اسلامی هستیم و زنان سوری همپای مردان برای مبارزه علیه استکبار ایستادگی می کنند و زنان ایرانی نیز از انتقال تجربیاتشان به آن ها دریغ نمی کنند.

همسر شهید مختار سالمی، از شهدای هنرمند دفاع مقدس، درباره لزوم شکیبایی زنان در چنین شرایطی می گوید: همسر من بعد از دو ماه حضور در جبهه به اسارت عراقی ها درآمد و هنگامی که بازگشت، جانبازی بود که تحت درمان قرار داشت و در سال ۱۳۷۸ به شهادت رسید. در طول این مدت، برخی سختی ها و مشکلاتی وجود داشته اما همواره به این موضوع افتخار می کردم که همسر یک رزمنده، آزاده، جانباز و شهید هنرمندم. زنان با پایداری و شکیبایی خودشان می توانند در طول دوران مقاومت، نقش آفرینی کنند و از سختی هایی که مسیر مبارزه دارد، هراسی نداشته باشند.

همسر شهید احمد رستگار نیز با بیان اینکه همسرش در سال ۱۳۶۴ به شهادت رسیده است، اظهار می کند: زمان شهادت ایشان ما یک پسر دو ساله داشتیم. من به عنوان یک زن، تلاش کردم نقش خودم را در دفاع مقدس به خوبی ایفا کنم. هنگامی که همسران ما با رضایت خاطر به جبهه ها می‌رفتند، آرامش بیشتری داشتند و می توانستند از مرزهای میهن‌مان دفاع کنند. ما به آن ها این اطمینان را می دادیم که از کیان خانواده دفاع می کنیم و در تربیت فرزندانمان کمترین کوتاهی نمی‌کنیم و از این طریق نقش خودمان را به انقلاب و دفاع مقدس ایفا می کردیم.

وی با تاکید بر نقش مهم زنان می گوید: هیچ‌وقت مانع رفتن همسرم به جبهه نشدم، همواره او را تشویق می‌کردم و به او دلگرمی می‌دادم که تنها به مبارزه در راه خدا فکر کند و نگران ما نباشد.

همسر شهید وهاب شهرانی، از شهدای فیلم‌بردار دفاع مقدس نیز می گوید: از روز اولی که درباره ازدواج حرف زدیم، همسرم به من گفت که من به جبهه های جنگ می روم و ممکن است شهید شوم. با این حال، من هیچ مخالفتی در راه این انجام وظیفه او نداشتم و هنگامی که فرزندمان به دنیا آمد به او این اطمینان را دادم که بدون هرگونه نگرانی به مقاومت در برابر دشمنان بپردازد.

وی ادامه می دهد: حضور زنان چه در زمان مقاومت و نبرد علیه دشمنان و چه پس از آن و در شرایط بحرانی، می تواند بسیار موثر باشد و باعث پیروزی سربازان هر کشور به شمار رود.

گفتنی است، همایش همسبتگی زنان ایران و سوریه (مقاومت و امداد فرهنگی)، فردا چهارشنبه هفتم بهمن ۱۳۹۴ از ساعت ۱۴ تا ۱۶ با حضور هیئتی از فعالان زنان و خانواده سوری، در سالن سوره حوزه هنری برگزار می‌شود. در این همایش که با همکاری حوزه هنری و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی شکل می گیرد، هیئتی پنج نفره از سوریه به سرپرستی خانم دکتر هدیل اسمر، رئیس سازمان امور خانواده کشور سوریه حضور خواهند داشت.
میزان

درج دیدگاه

تازه ها