• کدخبر: 20145
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۳۸ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۴/۱۰/۱۰
  • چاپ خبر
رئیس شورای زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی:

مردم در ۹ دی با بصیرت ریشه فساد را تشخیص دادند/ نگاه زاویه‌دار موسوی به ولایت فقیه از دوران جنگ مشخص شد

رئیس شورای زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: امروز فتنه اکبر پیش روست و برای مسلح شدن در مبارزه با این فتنه باید به هدایت‌های نایب بر حق امام زمان (عج) عنایت ویژه داشت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری حیا، به مناسبت حماسه ۹ دی عصر امروز در مسجد سید اصفهان همایشی با حضور بانوان اصفهانی برگزار شد که کبری خزعلی یکی از سخنرانان این مراسم پس از عرض تبریک به مناسبت میلاد رسول اکرم(ص) وامام جعفر صادق (ع) و تبریک به مناسبت حماسه ۹دی اظهار کرد: امام خمینی(ره) که شاگرد مکتب امام صادق(ع) بود، بعد از چهارده قرن اسلام را دوباره احیا کرد.

وی ادامه داد: از اهداف ایشان که پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، بیداری اسلامی در مناطق مختلف اسلامی بود تحقق یافته و آخرین مرحله هدف ایشان رساندن این امانت به دست صاحبش امام زمان (عج)در حال تحقق است.

رئیس شورای زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه از صدر اسلام تا کنون رویش ها و ریزش هایی اتفاق افتاده است، تاکید کرد: به عنوان مثال طلحه و زبیر را میتوان نام برد، با اینکه از یاران امام علی (ع) بودند ولی وقتی پای قدرت وثروت به میان آمد لغزیدند ودر مقابل امام زمان خود ایستادند.

وی تصریح کرد: در چند ماه اخیر در رهنمود های مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله امام خامنه ای مکرر مسئله نفوذ گوشزد شده است.

خزعلی افزود: قرآن فتنه و نفوذ وجریان براندازی را به سیل توصیف می کند واینکه سیل وقتی می آید همه چیز را خراب میکند، وقتی سیل تمام شد و خار و خاشاک و کف روی آب کنار رفت آب زلال خود را نمایان می کند و مقام معظم رهبری در این باره گفتند: مردم در روز ۹ دی سال ۸۸ با بصیرت ریشه فساد را تشخیص دادند ونشانه گرفتند، به گفته ایشان امروز دوباره فتنه اکبری پیش رو داریم وهمه باید باهم این فتنه بزرگ را نابود کنیم .

این فعال فرهنگی با اشاره به آیات اول سوره بقره ، آیات سوره منافقین و آیه ۴ سوره ممتحنه، نشانه های متقین را بیان کرد و گفت: با توجه به آیات قران گروهی که بسیار پر خطر هستند نفوذی های درون اسلام هستند و اینکه اسلام هیچ گاه از کفار ضربه نخورده است بلکه همیشه از نفاق درونی ضربه خورده است . پس با توجه به این آیات باید چهره های کفر ونفاق را برای مردم آشکار کرد . از این رو نگاه ما باید به سخنان رهبری باشد و پشت سر ایشان حرکت کنیم .

وی در ادامه ازدواج به هنگام را به همه جوانها به خصوص دختر خانمها توصیه کردند وتاکید کرد تحصیل را تا ابد ادامه دهید ولی ازدواج را زود وبه هنگام انجام دهید تا بتوانید به بزرگترین رسالتی که خدا بر دوش مادران گذاشته وآن تربیت انسانها است ، به شایستگی عمل کنید کاری که خدا وپیامبر انجام می دهند هم تربیت انسانها است.
رئیس شورای زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه عده‌ای ابتدا تقلب را بهانه فتنه‌سازی کردند تا اصل نظام را نشانه بروند، یادآور شد: این عده امروز نیز با بهانه‌جویی از اصل ولایت فقیه، به دنبال شورایی کردن رهبری بوده و افرادی را وارد عرصه انتخابات کرده‌اند که حتی روخوانی قرآن را نیز یاد نگرفته‌اند.

** هدف اصلی فتنه اکبر، انتخابات خبرگان رهبری است

فروغ نیلچی‌زاده استاد دانشگاه الزهرا نیز دیگر سخنران این مراسم بود که با بیان اینکه امام علی (ع) ۲۵ سال در مقابل فتنه‌گران سکوت کرد تا مصلحت و عزت مسلمانان حفظ شود، گفت: در سال ۸۸ نیز کسانی که اسلام را قبول نداشتند به نوعی قرآن را بر سر نیزه کردند، دشمن در جریان فتنه ۸۸ متوجه شد که مردم حاضر هستند شهید بدهند اما دین آن‌ها باقی بماند، پس به دنبال این بودند که قرآن را بر سر نیزه کنند، یکی از روش‌های عمروعاصی نیز انتخاب رنگ سبز برای فتنه بود.

وی با بیان اینکه میرحسین موسوی نخست وزیر انقلاب و دوره جنگ پرونده‌هایی در تاریخ نظام جمهوری اسلامی دارد که فقط به واسطه نجابت رهبر معظم انقلاب باز نمی‌شود تا شاید او توبه کند، یادآور شد: وقتی موسوی برخلاف تصریح امام راحل امکانات را برای جبهه‌ها نمی‌فرستاد و استعفای ناگهانی را وسیله‌ای برای فشار بر ولایت قرار داد نگاه زاویه‌دار او به ولایت فقیه مشخص شد.

این کارشناس مذهبی افزود: موسوی در سال ۸۸ به دنبال ریاست جمهوری نبود بلکه به دنبال جلب نظر دشمن بود.

نیلچی‌زاده با بیان اینکه در ادامه همان فتنه، امسال فتنه‌ای بزرگ‌تر به نام فتنه اکبر در پیش است که هرکس از ظن خود یاری‌گر این فتنه می‌شود، تصریح کرد: امسال فتنه در هویتی دیگر خود را آشکار می‌کند و عده‌ای که بصیرت لازم را ندارند راه را گم خواهند کرد، در این جریان حق را باید شناخت و صرفاً نام و عنوان و وابستگی خانوادگی به بزرگان مطرح نیست.

استاد دانشگاه الزهرا بیان کرد: هدف اصلی این فتنه انتخابات خبرگان رهبری است اما ه گفته امام راحل کشور ما از همه خطرات می‌تواند حفظ شود و فرمول ایشان برای سرپا نگه داشتن نظام این بود که مردم از یک فرد پشتیبانی کنند و آن ولایت فقیه است.
صاحب نیوز

درج دیدگاه

تازه ها