• کدخبر: 14642
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۰۱ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۲۵
  • چاپ خبر
در جشن روز دختر در تالار فرشچیان اصفهان مطرح شد؛

حضرت معصومه (س) تمام قد تسلیم قوانین شرع بودند/ دخترها با چشم باز چادر را انتخاب کنند

به هم سن و سال های خود پیشنهاد میکنم که چادر را با چشم باز و با مطالعه انتخاب کنند، من حالا چادر حضرت زهرا (س) را جزئی از وجود خود می دانم و حاضر نیستم آن را کنار بگذارم.

به گزارش خبرنگار حیا؛ همزمان با شب میلاد فرخنده حضرت معصومه (س) و روز دختر مراسم جشنی ویژه دختران در تالار مجموعه استاد فرشچیان اصفهان برگزار شد.

حجه الاسلام و المسلمین داستان پور در این مراسم به تشریح ابعاد شخصیتی بنت موسی ابن جعفر پرداخت و با بیان اینکه حضرت معصومه (س) مدال افتخار زن مسلمان هستند، اظهار کرد: حضرت معصومه (س) اهل معرفت بودند به طوری که اگر اطرافیان سوال عقیدتی از ایشان می پرسیدند طوری پاسخ می گفتند که همه پاسخ گیرندگان و هم پدر بزرگوار ایشان لذت می بردند.

وی افزود: حضرت معصومه (س) فوق العاده اهل عبادت بودند و تمام قد تسلیم قوانین تشریعی بودند و بنا به گفته خود ایشان قوانین تشریعی قوانینی هستند که از سوی خداوند متعال وضع می شود مثل نماز خواندن. بعضی افراد زیر بار حکم و قوانین الهی میروند ولی بعضی افراد این قوانین را قبول نمی کنند و خداوند متعال فرموده اند اگر کسی زیر بار قوانین تشریعی نرفت زیر بار قوانین کسانی خواهد رفت که هیچ ارزشی ندارند.

در حاشیه این جشن شاد و با نشاط که شرکت در آن برای عموم دختران آزاد بود، گپ و گفتی نیز با سخنران برنامه و تعدادی از دختران در زمینه خواسته های آن ها داشتیم که خواندن آن خالی از لطف نیست:

حوراسادات حسینی – ۱۸ ساله از اعضای فانوس گفت: به عنوان یک دختر از پدر و مادرها میخواهم که در این دوره آخر الزمان برای دین بچه ها کم نگذارند و فرزندان خود را بیشتر از نظر معنوی حمایت کنند؛ خدا را می کنم که پدر و مادر من همراه فرزندان خود هستند برای اینکه دینشان را حفظ کنند. اما اینکه تولد حضرت معصومه را به نام روز دختر نامگذاری کرده اند
پیامی دارد که ما باید مثل حضرت معصومه (س) از گناه دوری کنیم.

غزاله سادات رهایی – دانشجو به عنوان یکی از شرکت کنندگان در این برنامه گفت: به نظر من در جامعه اسلامی ما دخترها خیلی احتیاج به محبت پدر و مادر دارند و پدرها به دخترها بیشتر محبت می کنند مادرها هم دخترها را به خوبی تربیت می کنند تا مادران خوبی تحویل جامعه بدهند. زیبایی خانم ها به حیا و عفت آن هاست. دخترها همانند حضرت معصومه (س) با رعایت حجاب و پاکدامنی می توانند به حضور حضرت مهدی (عج) کمک کنند.

فائزه مهرابی – ۱۷ ساله یکی از دختران تحول یافته هست که به واسطه جلسات فانوس به تازگی چادر را به عنوان حجاب و پوشش برای خود انتخاب کرده است، او گفت: به هم سن و سال های خود پیشنهاد میکنم که چادر را با چشم باز و با مطالعه انتخاب کنند، من حالا چادر حضرت زهرا (س) را جزئی از وجود خود می دانم و حاضر نیستم آن را کنار بگذارم، از دختر خانم ها می خواهم که به جلسات فانوس آمده و از برنامه های معنوی آن استفاده کنند.

حجه الاسلام داستان پور در حاشیه برنامه به خبرنگار حیا گفت: همه ما باید سعی کنیم عاشق فصلی امام زمان (عج) نباشیم، بلکه با عبودیت و بندگی عاشق دائمی و همه فصلی ایشان باشیم و معصومه وار زندگی کنیم.

انتهای پیام

درج دیدگاه

تازه ها