• کدخبر: 13145
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۰۵ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۴/۱۰
  • چاپ خبر

آموزش رقص در ماه رمضان!

افزایش روز افزون آرایشگاه‌ها و تبلیغات گسترده‌ای که برخی از صاحبان آنها برای جذب مشتری انجام می‌دهند باعث شده برخی از این آرایشگاه‌ها به کارهای جالب و قابل تاملی در خصوص جذب مشتری دست بزنند.

به گزارش سایت تحلیلی خبری حیا به نقل از تبیان، رقص، تا مدت‌های مدیدی بهترین تبلیغات آرایشگاه‌ها بر محور فالگیران حرفه ای می‌چرخید که لحظاتی شاد و خوب را برای مشتریان رقم می‌زدند و اسرار آنچنانی از زندگی‌شان در اختیار مشتریان قرار می‌دادند که باعث جذب آنها به آرایشگاه و حضور مداوم آنها در آرایشگاه می‌شد.

یکی از آرایشگاه تهران که در بروشور تبلیغاتی خود زده است:« مژده به عروس خانم‌ها (لحظاتی شاد با حرکات موزون)» درباره این آیتم می‌گوید: چون در تراکت تبلیغاتی نمی‌توانیم همه چیز را بنویسیم، بنابراین نتوانستیم توضیحات کاملی در خصوص این بسته پیشنهادی بدهیم. ما یک کلاس رقص ۲ نفره برای عروس خانم و آقای داماد برگزار می‌کنیم که در این کلاس یک رقص ایرانی و یک رقص خارجی آموزش داده می‌شود.

وی می‌افزاید: هزینه این کلاس تقریبا حدود ۲۵۰ هزار تومان است و تنها در روزهای جمعه اقدام به برگزاری این کلاس آموزشی در آرایشگاه می‌کنیم. البته مربی آموزش ما خانم است!

افزایش روز افزون آرایشگاه‌ها و تبلیغات گسترده‌ای که برخی از صاحبان آنها برای جذب مشتری انجام می‌دهند باعث شده برخی از این آرایشگاه‌ها به کارهای جالب و قابل تاملی در خصوص جذب مشتری دست بزنند

همچنین برخی از آرایشگاه‌ها اقدام به برگزاری شوی لباس اسپرت و مجلسی زنانه می‌کنند و برخی آتلیه دارند یکی از صاحبان این آرایشگاه‌ها می‌گوید: تمام لباس‌ها سفارشی از ترکیه وارد می‌شود و شوی لباس ما نیز بصورت دائم و مستمر مملو از به روز ترین لباس‌های اروپایی است؛ اگر برای نامزدی و یا حنابندان و پای تختی لباس بخواهید می توانید سری به کلکسیون ما بزنید.
اما چیزی که این روزها تعجب برانگیز است ؛برگزاری کلاس های رقص در ماه رمضان و بی حرمتی به این ماه است.
صفحه یکی از شبکه های مجازی در مقابلمان است. به نظر سالن آرایش معتبری در شمال شهر تهران محسوب می شود. چشممان به عنوانی می خورد که مغایر با کاری است که باید انجام شود! شماره تماسی هم برای ثبت نام دارد، عنوان کلاس های مورد نظر را با اندازه درشت بر روی سایت حک کرده و حتی نوید یک تخفیف ۵۰ درصدی را نیز داده است و در ادامه این تخفیف نقش گرافیکی چند زن را در حال رقص در مقابل چشمانت قرار داده است.
دسترسی به چنین اطلاعیه ای آنچنان هم سخت نیست و به راحتی در دسترس قرار گرفته است.
حتی کافی است که تلفن را بردارید و شماره تماس را بگیرید تا از جزئیات این اقدام عجیب باخبر شوید .خانمی پاسخ می دهد و پس از سوال درباره جزئیات برگزاری کلاس ها با اشتیاق تمام شروع به توضیح درباره نحوه برگزاری و همچنین کم و کیف آن می کند. «هفته ای دو روز کلاس ها دایر است و موسیقی انتخابی هم داریم!»
بله.حدسمان درست است .این کلاس ها در ایام ماه مبارک رمضان نیز به قوت خود باقی است و کسی هم کاری به کار آنها ندارد! انگار باید هر روز از زیر پوست این شهر و در سایه غفلت برخی مسئولان خبرهایی به گوش برسد که غافلگیرمان کند .اینبار هم غافلگیری از جنس حرمت شکنی و بی توجهی است که پیش از این نیز نمونه هایی را به چشم دیده و به گوش شنیده بودیم.

در چنین روزهایی و در ابتدای امر هرکس این عبارت عجیب را در مقابل خود ببیند جا میخورد، عبارتی که برخلاف توقع و در کمال گستاخی در نهان نیست و بسیار عیان و مشخص جلوه گری می کند .«برگزاری کلاس های رقص ایرانی و عربی در ماه مبارک رمضان!». این همان عبارتی است که از هر گوشه آن بی حرمتی و بی توجهی نمایان می شود

شاید در چنین روزهایی و در ابتدای امر هرکس این عبارت عجیب را در مقابل خود ببیند جا میخورد، عبارتی که برخلاف توقع و در کمال گستاخی در نهان نیست و بسیار عیان و مشخص جلوه گری می کند .«برگزاری کلاس های رقص ایرانی و عربی در ماه مبارک رمضان!». این همان عبارتی است که از هر گوشه آن بی حرمتی و بی توجهی نمایان می شود.
نکته جالب تر و قابل توجه این است که این محفل در یکی از سالن های زیبایی زنانه در تهران برگزار می شود و بصورت گسترده ای در شبکه های مجازی و فضای سایبری تبلیغات کرده است. بحث نظارت بر چنین مکان هایی که به نظر تعداد آنها هم کم نیست بر عهده اتحادیه های مورد نظر است که باید حساسیت های لازم را به خرج دهند تا افرادی که در چنین فضاهایی فعالیت می کنند متوجه این امر باشند که باید در چهارچوب تعریف صنف خود حرکت کنند، نه اینکه فارغ از نامی که مجوزی برای آن صادر شده، اقدام به برگزاری هر مراسم و یا تشکیل هرگونه کلاسی بکنند.

اینکه چطور در یک محلی که با مجوز آرایشگاه زنانه فعالیت می کند ، اقدام به برگزاری کلاس های رقص برای خانم ها می شود به کنار ، اما بی توجهی به ایام مبارک رمضان و فعالیت آزادانه در این زمینه نقطه تاسف برانگیز چنین رویدادی است که نمی توان به سادگی از کنار آن عبور کرد. کلاس هایی که حتی قیمت آنها هم در چنین ایامی بصورتی تعیین می شود تا همچنان بازارشان را داغ نگه دارد و افراد را بسوی خود جذب کند.
بله. ما هم این غفلت را با مسئولان امر به اشتراک می‌گذاریم تا شاید یکبار برای همیشه نظارت‌های دقیق در چنین فضاهایی صورت بگیرد تا دیگر شاهد فعالیت این گروه‌ها نباشیم.
انتهای پیام/

درج دیدگاه

تازه ها